Lastehoiu igapäev

Milline on üks lastehoiu tavaline päev? Polegi olemas! Iga päev on omanäoline ning võib hoolimata täiskasvanute kavatsustest ja plaanidest tulla välja hoopis teistsugune, kui esialgne plaan oli….

Meie päevategevustes on mõned kellaajad, mida rutiinselt püüame silmas pidada. Loomulikult on need nö piirjooned ning võivad päeva lõikes nihkuda veidi. 

Lastehoidu tuleku aeg on tavapäeraselt enne hommikusööki ning viimane algab sõltuvalt laste kohalejõudmisest umbes 9.00. Seejärel on tegevuste aeg. Tegevused on nii mäng kui ka õppetegevused (hommikuring, käeline tegevus, laulu- ja või spordiminutid, lõimitud jutu-, keele ja matemaatikategevused, õuemängud). Enne õueminekut saavad meie väiksed sõbrad turgutuseks köögivilja ja puuviljaampsu, et energiat jätkuks õues mõnuga toimetada.

Umbes poole üheks on lastel toimetatud, õues käidud ning käed jällegi pestud, et saaks nautida mõnusat lõunasööki. Sellele järgnevad vajalikud protseduurid enne und ning juba kella ühe ajal kostab tavaliselt magamistoast vaid mõnusat norinat ja nohistamist! Lapsed magavad erinevalt ning esimeste uni on lõppenud juba tunni pärast, kuid on ka neid, kes magavad nt 3 tundi. Kuna ruumid on eraldi, siis on igal lapsel võimalik magada just nii kaua, kui tema seda vajab! Üldiselt vajab lapse keha puhkust ning lõunaund ning teeme omalt poolt kõik, et seda ka soodustada. Vanemad lapsed, kes enam lõunaund üldiselt ei maga, pikutavad ja puhkavad ka voodis. Vahel teevad ka väikse uinaku! Kui laps siiski ei uinu, võib ta ka vaikselt voodist välja tulla peale nö miinimumpuhkamise aega. 

Kui lõunauinak tehtud, siis saab igaüks mängida, uurida raamatuid, toimetada kunstitegevuste vms-ga ning jällegi süüa. 

Märkamatult hakkabki kätte jõudma aeg, kui vanemad tulevad lastele juba järele. Ning kui õhtupoolik pikemale läheb on veel väike puuvilja/köögiviljapausi aeg, et mängu käigus kõht tühjaks ei läheks!

Üldjuhul sulgeb hoid oma uksed 18.00 (kokkuleppel on lisatasudeta võimalik tulla lapsele järgi kuni 19.00). Ja kui nüüd lõpuni aus olla, siis on meie puhul tegemist 24/7 vajaduspõhise hoiuga- lapse võib eelneval kokkuleppel tuua meie juurde nii E-R 8-18, aga ka nt pühapäeval. See juba oleneb vanema töö/õppegraafikust! Seega, kui sul on nö erilisem töögraafik, siis võta meiega julgelt ühendust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga